Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 26.10.2016 №6969/О/26-15-13-02-15

03.11.2016

На виконання доручення ДФС України ГУ ДФС у м. Києві розглянуло Ваш запит о надання роз’яснення щодо порядку відображення у податковій декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця суми повернених коштів, і повідомляє.

Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Згідно з п. 292.6 ст. 292 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

До складу доходу не включаються, зокрема, суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів (п.п. 5 п. 292.11 ст. 292 ПКУ).

Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Для реєстрації Книги обліку доходів такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги (п.п. 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 ПКУ).

Форми книги обліку доходів, книги обліку доходів і витрат та порядки їх ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579.

Сума повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати відображаються у графі 3 книги, показник якої враховується при визначенні скоригованої суми доходу за продані товари, виконані роботи, надані послуги (графа 4 книги) та загальної суми доходу (графа 7 книги).

Дані книги використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку, яка складається наростаючим підсумком з початку року. Тобто загальна сума доходу від провадження діяльності, визначена з урахуванням суми повернутих коштів за товар (роботи, послуги) та/або передплати, переноситься до відповідного рядка податкової декларації.

У разі якщо повернення коштів, що  надійшли на поточний рахунок як оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), відбулося в іншому податковому періоді, фізична особа - платник єдиного податку третьої групи повинна включити таку оплату (аванс) до складу доходу у звітному періоді, в якому відбулося зарахування вказаних коштів, та здійснити перерахунок доходу у податковому періоді, в якому відбулось їх повернення.

Враховуючи викладене вище, для фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку третьої групи скоригована сума доходу у періоді повернення коштів відображається у відповідному рядку розділу IV «Показники господарської діяльності для платника єдиного податку третьої групи» Податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015р. №578. 

 

 Заступник начальника                                               В.С. Варгіч

До списку