Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 08.11.2016 №7313/Г/26-15-13-02-15

10.11.2016

ГУ ДФС у м. Києві розглянуло Ваш запит від 20.10.2016 №20-10/1 (вх. ГУ ДФС у м. Києві від 24.10.2016 №Г/607/ФОП-08), про надання роз’яснення щодо порядку відображення у податковій декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця суми повернених коштів, і повідомляє.

Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Згідно з п. 292.6 ст. 292 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

До складу доходу не включаються, зокрема, суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів (п.п. 5 п. 292.11 ст. 292 ПКУ).

Згідно із пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 N 579.

Сума повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати відображаються у графі 3 книги, показник якої враховується при визначенні скоригованої суми доходу за продані товари, виконані роботи, надані послуги (графа 4 книги) та загальної суми доходу (графа 7 книги).

Дані книги використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку, яка складається наростаючим підсумком з початку року. Тобто загальна сума доходу від провадження діяльності, визначена з урахуванням суми повернутих коштів за товар (роботи, послуги) та/або передплати, переноситься до відповідного рядка податкової декларації.

У разі якщо повернення коштів, що  надійшли на поточний рахунок як оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), відбулося в іншому податковому періоді, фізична особа - платник єдиного податку третьої групи повинна включити таку оплату (аванс) до складу доходу у звітному періоді, в якому відбулося зарахування вказаних коштів, та здійснити перерахунок доходу у податковому періоді, в якому відбулось їх повернення.

Враховуючи викладене вище, для фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку третьої групи скоригована сума доходу у періоді повернення коштів відображається у відповідному рядку розділу IV «Показники господарської діяльності для платника єдиного податку третьої групи» Податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015р. №578. 

 

Заступник начальника                                                       В.С. Варгіч

До списку