Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 10.11.2016 №7430/В/26-15-13-02-15

10.11.2016

Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві розглянуло Ваше звернення від 24.10.2016 (вх. №В/1282-08 від 24.10.2016) щодо включення доходу, та повідомляє наступне.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ)).

Крім того, Ваш запит не містить достатньої інформації для надання більш детальної відповіді по суті порушеного питання. Зокрема, у запиті відсутня інформація, які саме автомобілі Ви реалізовували та в якій кількості.

Статтями 42, 43 Господарського кодексу України визначено, що підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено у главі 1 розділу XIV ПКУ. Згідно зі статтею 291 ПКУ спрощена система оподаткування, обліку та звітності - це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів.

До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, згідно з пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Відповідно до підпункту 1 пункту 292.1 статті 292 Кодексу доходом фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначений пунктом 292.3 статті 292 Кодексу. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Подібні доходи оподатковуються у загальновстановленому порядку, передбаченому розділом IV ПКУ, зокрема, від продажу рухомого майна - статтею 173 ПКУ.

Враховуючи вищевикладене, доходи фізичної особи - підприємця від продажу рухомого майна не включаються до доходу фізичної особи - підприємця платника єдиного податку та оподатковуються у загальновстановленому порядку, відповідно до розділу IV ПКУ. При цьому, якщо продаж такого майна носить систематичний характер, така діяльність фізичної особи є підприємницькою та повинна здійснюватися на загальній системі оподаткування відповідно до статті 177 ПКУ.

Одночасно повідомляємо, що станом на 08.11.2016р згідно з даними ІС «Податковий блок» Вами обрано наступні види діяльності:

68.10 «Купівля та продаж власного нерухомого майна»;

77.11 «Надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів»;

68.20 «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна»;

45.31 «Оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів»;

79.90 «Надання інших послуг із бронювання та пов’язана з цим діяльність».

Вид діяльності «Посередництво в торгівлі автомобілями» - відсутній.

Крім того, за 2015 Вами не подано податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578. Декларацію про майновий стан і доходи, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859, подають фізичні особи – підприємці, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування.

 

Заступник начальника                                                           В.С. Варгіч

До списку