Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 21.03.2017 №2026/Ш/26-15-13-02-15

23.03.2017

Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві розглянуло звернення щодо оподаткування доходу отриманого фізичною особою від продажу виробу із хутра (бувшому у вжитку) фізичній особі - підприємцю, та в межах компетенції повідомляє.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Податкового кодексу України, пп. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого передбачено, що об'єктом оподаткування фізичної особи - резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду (п. 164.1 ст. 164 Податкового кодексу України).

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються відповідно до пп. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України інші доходи, крім зазначених у ст. 165 Податкового кодексу України, якою визначено перелік доходів, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Згідно з п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України ставка податку становить 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) платнику (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 - 167.5 цієї статті).

Відповідно до пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 Податкового кодексу України.

При цьому податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - це юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV Податкового кодексу України до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст. 18 та розділом IV Кодексу (пп. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).

Також доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу України, є об'єктом оподаткування військовим збором (пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України), зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Ставка військового збору становить 1,5% об'єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (пп. 1.3 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу України (пп. 1.4 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Отже, якщо платник податку - фізична особа здійснює продаж товару (виріб із хутра бувший у вжитку) фізичній особі - підприємцю, то дохід, отриманий від такого продажу, включається до складу загального оподатковуваного доходу такого платника податку як інші доходи та оподатковується податковим агентом податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором на загальних підставах.

Аналогічне роз’яснення із зазначеного питання розміщено на  офіційному сайті ДФС України в рубриці «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» категорія 103 «Податок на доходи фізичних осіб» підкатегорія 103.03 «Ставки податку».

Разом з цим, з метою уникнення неоднозначного тлумачення норм податкового законодавства кожний конкретний випадок оподаткування доходу, отриманого фізичною особою від податкового агента, слід розглядати з урахуванням документів, що пов'язані з отриманням такого доходу.

Водночас повідомляємо, що згідно з ст. 52 Податкового кодексу України податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

В.о. заступника начальника                                          І.М. Мірвелова  

До списку