Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 22.03.2017 № 2072/Д/26-15-13-02-15

23.03.2017

Статтями 6 та 19 Конституції України передбачено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи діють у межах повноважень та спосіб, визначені Конституцією та законами України.

Органи Державної фіскальної служби України здійснюють свою діяльність в межах функцій, визначених статтею 19¹ Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Відповідно до п. 52.6 ст. 52 ПКУ контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 ПКУ).

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено у главі 1 розділу XIV ПКУ.

Відповідно до п. 291.3 ст. 291 ПКУ фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Згідно із п. 291.4 ст. 291 ПКУ до першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень.

Пунктом 291.5 статті 291 ПКУ визначено перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

Перелік видів послуг, які відносяться до побутових послуг населенню та надаються платниками єдиного податку першої та другої груп визначено п.291.7    ст. 291 ПКУ, який включає вид діяльності «Надання послуги перукарнями та салонами краси» (КВЕД 96.02).

Згідно з наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 N457 затверджено Класифікатор видів економічної діяльності ДК 009:2010 (далі - ДК 009:2010), відповідно до якого фізична особа при здійсненні державної реєстрації фізичної особи - підприємця обирає вид діяльності, який планує здійснювати під час господарської діяльності.

Відповідно до ДК 009:2010:

група КВЕД 96.0 «Надання інших індивідуальних послуг» включає клас КВЕД 96.02 «Надання послуги перукарнями та салонами краси», в свою чергу, цей клас включає:

- миття волосся, підрівнювання та підстригання, укладання, фарбування, тонування, завивання, розпрямлення волосся та подібні види послуг, що їх надають для чоловіків і жінок;

- гоління та підрівнювання бороди;

- масаж обличчя, манікюр і педикюр, макіяж тощо.

Цей клас не включає:

- виготовлення перук.      

Таким чином, ПКУ не містить обмежень щодо здійснення діяльності з надання послуг манікюру та педикюру платниками єдиного податку першої групи згідно з КВЕД 96.02 «Надання послуги перукарнями та салонами краси» при дотриманні інших умов перебування на спрощеній системі оподаткування, передбачених ПКУ.

Додатково повідомляємо, що з метою правильного визначення поняття «послуги перукарень», Вам слід звернутись до Державної служби статистики України, до повноважень якої належить визначення певних видів підприємницької діяльності за КВЕД.


В.о. заступника начальника                                        І. М. Мірвелова

До списку