Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 13.05.2016 № 10733/10/26-15-12-05-11

17.05.2016

Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист «_», щодо складання податкової звітності платником податку, який переходить із спрощеної системи оподаткування на загальну, та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.

Відповідно до абз. 1 п. 137.4 ст. 137 Податкового кодексу України  від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами і доповненнями (далі – ПКУ), податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 цієї статті, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду.

Враховуючи зазначене, у разі переходу на загальну систему оподаткування протягом поточного року – звітний (податковий) період починається з першого числа місяця звітного кварталу, у якому платник переходить на загальну систему, та закінчується 31 грудня такого року.

Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ, об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств».

Таким чином, базою для розрахунку податку на прибуток є фінансовий результат за даними бухгалтерського обліку.

Отже, доходи від будь-якої діяльності, визначені за правилами бухгалтерського обліку, фінансовий результат до оподаткування, визначений у фінансовій звітності, та податок на прибуток декларуються за звітний (податковий) період починаючи з першого числа місяця звітного кварталу, у якому платник переходить на загальну систему, та закінчуючи 31 грудня такого року.

Поряд з цим, слід зазначити, що статтею 36 ПКУ визначено, що платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати відповідність проведення ними операцій.

Оцінка правомірності відображення в податковому обліку господарських операцій може бути здійснена лише в межах податкової перевірки у відповідності до вимог ПКУ.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Звертаємо увагу, що листи ГУ ДФС у м. Києві не є нормативно-правовими актами, а мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм та діють до набрання чинності нормативно-правових актів, що змінюють відповідні правовідносини.

 

Заступник начальника                                                            Е.М.Пруднікава

 

 

До списку