Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 05.08.2016 № 17719/10/26-15-12-03-18

09.08.2016

Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист «  » щодо сплати екологічного податку за розміщення відходів  та повідомляє.

Відповідно до пп.240.1.3 п.240.1 ст.240 розділу VIII «Екологічний податок» Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями) (далі – Податковий кодекс)  платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні  представництва    нерезидентів,   включаючи   тих,   які    виконують   агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюється, зокрема, розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання).

Поряд з цим, згідно п.240.5 ст.240 Податкового кодексу не є платниками податку за розміщення відходів суб’єкти господарювання, які розміщують на власних територіях (об’єктах) виключно відходи як вторинну сировину.

З 01.01.2013 року Законом України від 24 травня 2012 року №4834-VІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» внесені зміни до Податкового кодексу, зокрема, змінено значення поняття «розміщення відходів».

Так, відповідно до  пп.14.1.223 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу розміщення відходів - постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозволи уповноважених органів.

Згідно із пп. 242.1.3 п.242.1 ст.242 Податкового кодексу об’єктом та базою оподаткування по екологічному податку, що справляється за розміщення відходів, є обсяги та види (класи) розміщених відходів, крім обсягів та видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання.

Враховуючи вищенаведене, «  » не є платником екологічного податку за відходи, які утворилися у процесі їх діяльності та продаються як товар або використовуються у власному виробництві,  у т.ч. металобрухт.

Разом з цим, платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, які на підставі отриманих в установленому порядку дозволів розміщують відходи на власних територіях (об’єктах) або у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах, та не мають договорів з комунальними або спеціалізованими підприємствами на утилізацію та захоронення відходів.

Додатково повідомляємо, що аналогічна позиція ДФС України щодо питань справляння екологічного податку за розміщення відходів розміщена на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» ДФС України в розділі «Запитання-відповіді», категорія  120 «Екологічний податок».

Згідно із ст.52 Податкового кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.Конец формы

Звертаємо увагу, що листи ГУ ДФС у м. Києві не є нормативно-правовими актами, а мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм та діють до набрання чинності нормативно-правових актів, що змінюють відповідні правовідносини.   


Заступник начальника                                             Е.М.Пруднікова

До списку