Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Право платників на отримання бюджетного відшкодування ПДВ

04.05.2018

Головне управління ДФС у м. Києві інформує, що порядок визначення суми ПДВ, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню) та строки проведення розрахунків, регламентовано ст. 200 Податкового кодексу України.

При від'ємному значені різниці  між сумою податкового зобов'язання та податкового кредиту  з податку на додану вартість та відсутності податкового боргу така сума за заявою платника підлягає бюджетному відшкодуванню  у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, за умови  що  вона не перевищує суму, обчислену за формулою визначеною у п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 Податкового кодексу - на момент отримання контролюючим органом податкової декларації.

Сума податку може бути відшкодована або:

на поточний рахунок платника податку;

та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.

Право на отримання бюджетного відшкодування має платник ПДВ, який прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування та подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Форма розрахунку суми бюджетного відшкодування (додаток 3 до Декларації) та заяви про повернення суми бюджетного відшкодування (додаток 4 до Декларації) передбачена Порядком заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, із змінами.

Порядок ведення та форма Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування затверджено Постановою  Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 року № 26.  

Формування Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування здійснюється на підставі баз даних Державної фіскальної служби та Державної казначейської служби.

Дані Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування щоденно, крім вихідних, святкових та неробочих днів, оприлюднюються  на офіційному веб-сайті  Міністерства фінансів України.

Заяви про повернення сум бюджетного відшкодування автоматично вносяться до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження.

Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Згідно  з нормами п.п. 14.1.18 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу - бюджетне відшкодування - це відшкодування від’ємного значення ПДВ на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування ПДВ за результатами перевірки платника.

У разі подання платником податку, відповідному контролюючому органу податкової декларації та заяви про повернення суми бюджетного відшкодування, така податкова декларація підлягає:

камеральній перевірці, що проводиться протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації або уточнюючих розрахунків (в разі їх подання), а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання,

а у випадках, визначених п. 200.11 ст. 200 Податкового кодексу – якщо розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено за рахунок від’ємного значення, сформованого за операціями:

за періоди до 1 липня 2015 року, що не підтверджені документальними перевірками;

з придбання товарів//послуг за період до 1 січня 2017 року у платників податку, що використовували спеціальний режим оподаткування, визначений відповідно до ст. 209 Податкового кодексу така декларація підлягає документальній перевірці, що проводиться протягом 60 календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку - за днем її фактичного подання.

Рішення про проведення документальної перевірки має бути прийнято не пізніше закінчення граничного строку проведення камеральної перевірки.

Терміни узгодження суми бюджетного відшкодування. зазначеної у заяві платника для відображення  в Реєстрі  заяв про повернення суми бюджетного відшкодування визначено  п. 200.12 ст. 200 Податкового кодексу.

Звертаємо увагу - у разі наявності у платника податку податкового боргу бюджетному відшкодуванню підлягає заявлена сума податку, зменшена на суму такого податкового боргу.

Узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу Казначейства для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі та перераховується з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку протягом п’яти операційних днів.