Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Як громадянину підтвердити вартість вкладення міжнародного поштового відправлення у випадку нарахування податків і зборів

16.10.2018

Головне управління ДФС у м. Києві звертає увагу, що Митним кодексом України громадянам надано право довести достовірність відомостей, наданих для визначення фактурної вартості вкладення міжнародного поштового відправлення.

Згідно з частиною 1 статті 368 Кодексу, для цілей оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України, застосовується фактурна вартість цих товарів, зазначена в касових або товарних чеках, ярликах, інших документах роздрібної торгівлі, які містять відомості щодо вартості таких товарів.

У разі наявності доказів недостовірності заявленої фактурної вартості товарів митні органи визначають їх вартість самостійно, на підставі ціни на ідентичні або подібні (аналогічні) товари відповідно до вимог цього Кодексу.

Відповідно до пункту 113 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, МПВ, на вкладення яких нараховані податки і збори (обов’язкові платежі), вручаються одержувачу лише після сплати ним таких платежів і плати за їх пересилання (у разі пересилання таких платежів поштовим переказом). Одержувач може звернутися до митного органу із заявою про коригування сум нарахованих податків і зборів (обов’язкових платежів) відповідно до законодавства. У такому разі МПВ зберігається об’єктом поштового зв’язку протягом строку, що не перевищує двох місяців з дня його надходження.

Громадяни можуть звертатися із письмовими заявами до Київської міської митниці ДФС за адресою: 03124, м. Київ, бул. Вацлава Гавела, 8-А або на електронні скриньки kiev.zvernennya@customs.sfs.gov.ua чи kiev@customs.sfs.gov.ua. При цьому, відповідно до абзацу третього пункту 5 розділу ІІ Порядку розгляду звернень та організації особистого прийому громадян у Державній фіскальній службі України та її територіальних органах, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2015 № 271, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.04.2015 за № 484/26929 (зі змінами), електронне звернення, надіслане без використання електронного цифрового підпису, повинно мати вигляд сканкопії або фотокопії з підписом заявника із зазначенням дати.

Тобто, громадяни мають право звертатись до митниці із письмовою заявою про коригування сум нарахованих податків і зборів (обов’язкових платежів), додавши для підтвердження фактурної вартості вкладення міжнародного поштового відправлення документи, передбачені статтею 368 Кодексу.