Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Пільги по сплаті податків для релігійних організацій

16.11.2018

Головне управління ДФС у м. Києві звертає увагу, що релігійні організації утворюються у порядку, визначеному Законом України від 23 квітня 1991 року № 987-ХІІ «Про свободу совісті та релігійні організації» та іншими законодавчими актами, виданими відповідно до нього.

Податковим кодексом України встановлено низку спеціальних правил щодо пільгового оподаткування релігійних організацій, а саме:

звільняються від оподаткування податком на додану вартість  операції з постачання релігійними організаціями культових послуг та предметів культового призначення (п.п 197.1.9  п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України);

не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки об'єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об'єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність (п.п «и»  п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України);

не підлягають оподаткуванню земельним податком  земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку (п.п 283.1.8 п. 283.1 ст. 283 Податкового кодексу України).

Слід зауважити, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Доходи неприбуткових релігійних організацій використовуються також для здійснення неприбуткової (добровільної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя (п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України).

Звертаємо увагу, якщо релігійна організація не сплачує податки та збори у зв'язку з отриманням податкових пільг, то вона веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг.

Звіт подається за три, шість, дев'ять і дванадцять календарних місяців до фіскального органу за місцем реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли організація пільгами не користується, звіт не подається.