Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Детальна інструкція: як отримати податкову соціальну пільгу

26.04.2019

Громадянин України, який сплачує податки має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від роботодавця у вигляді зарплати, на суму податкової соціальної пільги.

Так, платник може отримати податкову соціальну пільгу протягом звітного податкового місяця. При цьому розмір місячного доходу, до якого застосовується податкова соціальна пільга, не повинен перевищувати суму, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.

Загальний розмір податкової соціальної пільги для будь-якого платника податку обмежується 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленого законом на 1 січня звітного податкового року.

Граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у випадку утримання дитини, визначається як добуток граничного доходу для застосування податкової соціальної пільги у 2019-му та кількості дітей. При цьому якщо платник податків має більше однієї дитини віком до 18 років, тоді розмір податкової соціальної пільги становить 100% від загального розміру податкової соціальної пільги.

А для одиноких матерів (батьків), вдів (вдівців), опікунів, піклувальників, а також людей, які утримують дитину-інваліда, розмір соціальної пільги складає 150% від загального розміру.

На 150% від загального розміру податкової соціальної пільги можуть розраховувати особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 і 2 категорії; учні, студенти, аспіранти; інваліди I—II групи, у тому числі з дитинства; особи, яким присуджено довічну стипендію як громадянину, що зазнав переслідувань за правозахисну діяльність, включаючи журналістів; учасники бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни.

Крім того, 200% податкової соціальної пільги від її загального розміру можуть скористатися Герої України; Герої Радянського Союзу, особи, нагороджені 4 і більше медалями «За заслуги»; учасники бойових дій під час Другої світової війни або особи, які працювали тоді в тилу, інваліди I—II групи з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни.

Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування і виплати. Причому на соціальну пільгу можна розраховувати тільки після подання роботодавцю заяви про застосування цієї податкової пільги.

Якщо платник податку отримує інші доходи, ніж його заробітна плата, то він не може одержати на ці доходи податкову соціальну пільгу. Або якщо платник податку протягом звітного податкового місяця, крім зарплати отримує одночасно і інші доходи — наприклад, стипендію або інше забезпечення.

А ще на податкову соціальну пільгу не можуть розраховувати самозайняті особи, якщо отримують дохід від здійснення підприємницької діяльності.

Важливо, що при застосуванні податкової соціальної пільги на двох чи більше підставах, платник податків має право лише на одну податкову соціальну пільгу з підстави, що передбачає її найбільший розмір.