Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з першим заступником начальника ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві Андрієм Хвасенком

24.03.2017

Днями у податковій інспекції Дніпровського району столичного управління ДФС проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Актуальні питання декларування громадянами доходів, отриманих за 2016 рік». Перший заступник начальника ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві Хвасенко Андрій Анатолійович відповідав на запитання громадян.

Наводимо найбільш актуальні питання, які були порушені в ході проведення сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»:

1.  Які строки подання декларації?

Відповідь: Нова декларація передбачає визначення категорії, до якої відноситься платник податків (рядок 8 розділу I декларації): громадянин; особа, яка проводить незалежну професійну діяльність; підприємець (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування).

Податковим законодавством установлені такі строки для подання декларації:

громадянин та особа, яка проводить незалежну професійну діяльність, - до 3 травня року, що настає за звітним;

підприємець – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року).

2. Чи можна у 2017 році подати декларацію про майновий стан та доходи, отримані у 2016 році для отримання податкової знижки?

Відповідь: Так. Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу України платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

3. В яких випадках у громадян виникає обов’язок подання декларації?

Відповідь: При отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо;

при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;

при отриманні іноземних доходів;

а також в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених  IV розділом Податкового кодексу України (далі - ПКУ);

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до IV розділу ПКУ;

- у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

4. Чи змінилась форма декларації про майновий стан і доходи?

Відповідь: Так, з 1 січня 2017 року діє нова форма декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 року №859».

Оновлена Декларація складається із семи розділів та містить два додатки, а саме:

- Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб  та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами (додаток Ф1);

- Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб  та військового збору з доходів, отриманих само зайнятою особою (додаток Ф2).

5. Де можна ознайомитися з формою декларації про майновий стан і доходи, яку необхідно здати в 2017 році про доходи, отримані у 2016 році, до того, як подавати її в податковий орган?

Відповідь: З формою податкової декларації про майновий стан і доходи, в якій необхідно відображати отримані доходи за 2016 рік можна ознайомитися на офіційному порталі Державної фіскальної служби України та суб-сайті ГУ ДФС у м. Києві.

Податкова декларація про майновий стан і доходи розміщена в рубриці «Декларування громадян» в розділі «Додаткові матеріали». та в розділі «Електронні форми документів» .

6. Куди подається податкова декларація?

Відповідь: Подавати податкову декларацію слід до податкової інспекції за місцем проживання платника податку згідно з реєстрацією в паспорті (податковою адресою). Податкова декларація заповнюється і підписуються платником особисто або це може зробити інша особа, нотаріально уповноважена платником податку, чи визначена законом.

За малолітніх та неповнолітніх дітей (до 18 років) декларацію подають (заповнюють та підписують) їх батьки (опікуни, піклувальники).

Заповнену декларацію можна подати до податкового органу особисто, надіслати її поштою з повідомленням про вручення не пізніше ніж за 5 днів  до закінчення встановленого строку її подання, або направити засобами електронного зв’язку в електронній формі (за наявності електронного підпису).

7. Яка відповідальність за неподання декларації?

Відповідь: Оскільки подання податкової декларації є обов’язком платника податку, то у разі її неподання або недотримання строків подання, до такого платника буде застосований штраф в розмірі 170 грн. (п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України), за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

8. Чи потрібно подавати декларацію про доходи, отримані з іноземних джерел ?

Відповідь: Громадяни, які протягом 2016 року отримували доходи з іноземних джерел, повинні включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 3 травня 2017 року податкову декларацію за наслідками 2016 року, а також сплатити податок з таких доходів у розмірі 18 відсотків та 1,5 відсотків військового збору від суми отриманого доходу.

У разі, якщо на території України діють міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування з країною отримання іноземних доходів, то платник податку може зменшити суму нарахованого у річній податковій декларації податку на доходи фізичних осіб на суму податків, сплачених за кордоном. При цьому сума такого зменшення не може перевищувати суму податку, розраховану із суми загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

Якщо в платника податку відсутні підтверджуючі документи щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній державі, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену Податковим кодексом України.

9. Чи необхідно подавати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи ФО, яка отримала доходи від операції продажу (обміну майна). Нотаріально договір було посвідчено та сплачено податок на доходи фізичних осіб?

Відповідь:   Відповідно до п. 179.2 ст. 179 розділу IV Податкового кодексу України обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок.

ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві