Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Вихованці Потіївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат відвідали столичний аеропорт «Київ» ім. Ігоря Сікорського

31.05.2019

Тривалий час Київська міська митниця ДФС має тісні дружні стосунки з Потіївською спеціальною загальноосвітньою школою-інтернатом, який забезпечує умови для навчання, виховання, відновлення здоров’я, соціальної адаптації та інтеграції в суспільство дітей з порушенням функцій опорно-рухового апарату. 

Вихованці цього закладу мають обмежені можливості через проблеми зі здоров’ям, але ж мріють вони як і всі діти світу.

Цього року, з нагоди Дня захисту дітей, яке в Україні відзначають 1 червня, колектив Київської міської митниці ДФС на чолі з в.о. керівника митниці Євгеном Сафоновим організував ознайомчий візит вихованців цієї спецшколи-інтернату до  столичного аеропорту «Київ» ім. Ігоря Сікорського та, за сприяння всіх контролюючих служб аеропорту, показав роботу митників, прикордонників та служб аеропорту.  

Ми сподівались, що такий візит якнайкраще дозволить їм інтегруватись в суспільство та навіть не очікували що це буде стовідсоткове попадання в ціль.  

На один день діти перетворились на справжніх пасажирів: кожен отримав іменний посадковий талон, пройшов контроль суворої служби авіаційної безпеки, перевірку металошукачем їх інвалідних візочків та ходунків, митний контроль «зеленим коридором» на виліт, паспортний контроль у прикордонників і задоволені потрапили у «свята-святих» - стерильну зону очікування. Та на цьому пригоди не закінчились, далі було ще цікавіше. В світловідбиваючих сигнальних жилетах діти поїхали дивитись саме летовище, злітно-посадкову смугу, ангари, де ремонтують повітряні судна. І все це під цікавинки про моделі літаків та історію аеропорту. Родзинкою стала можливість побути в ролі льотчика та короткий екскурс про різні кнопочки, важелі та купу складних приладів, якими обладнана кабіна пілота.

Та треба було повертатись з подорожі. А яка ж подорож без перетину державного кордону та без проходження митного контролю..? Звісно ж жодна без цього не обходиться. Наші юні пасажири перетнули державний кордон та пройшли митний контроль. На цій ділянці екскурсії інспектори Київської міської митниці ДФС та прикордонники ділилися специфікою своєї роботи. Інспектори-кінологи показали вправність своїх чотирилапих друзів у пошуку наркотичних речовин, розповіли як «читати» зображення з рентгену при перевірці багажу, а прикордонники продемонстрували порядок розбирання зброї та застосування засобів активної оборони.

Втомлених, але щасливих, з одностайної згоди дітей, ми запросили до McDonald`s. Зайве писати, що їх радості не було меж, картопля фрі та кока-кола чинять магічну дію на дітей.

Від цього довгого та насиченого дня залишилась купа вражень та фото на згадку.

P.S. Довгі тексти та дописи нині мало хто дочитує до кінця. Але не згадати, що жоден з цих дітей ніколи в житті не був в аеропорту, судячи з реакції не часто піднімався ескалатором, і за винятком кількох дітей, ніколи не був та не куштував страв у McDonald`s, просто не можемо. Такі речі не просто вражають, вони ранять в самісіньке серце. Запрошуючи дітей на таку екскурсію, колектив Київської міської митниці ДФС прагнув влаштувати дітям свято, а насправді це вони подарували нам свято емоцій, при чому кожному, хто в ході екскурсії долучався до неї та забезпечував її проведення.

 

Фотоматеріали по темі

/
  • Вихованці  Потіївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат  відвідали  столичний аеропорт «Київ» ім. Ігоря Сікорського