Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Столичні митники вилучили понад мільйон валюти у італійки в аеропорту «Київ» (Жуляни)

24.10.2016

Співробітники Київської міської митниці ДФС запобігли незаконному вивезенню з України валюті у сумі 230 тис євро та понад 783 тис доларів США, що по курсу Національного банку України становить понад 26,5 млн грн.

Подія сталась вчора, 23 жовтня, в бізнес-терміналі міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) під час здійснення митного контролю багажу громадянки Італії, що відлітала приватним чартерним рейсом до Мілану.

При проведенні митних формальностей за допомогою рентген-обладнання, у валізі зазначеної пасажирки було виявлено предмети зовні схожі на готівку.

В ході проведення усного опитування про наявність валютних коштів, жінка заявила про їх відсутність та наголошувала про наявність в неї дипломатичного імунітету. Предмети, в просканованій митниками валізі, назвала дипломатичним багажем з блокнотами. Натомість виявилось, що італійська пані не  має дипломатичного паспорту, а в валізі митники в присутності свідків нарахували 230 тис євро та 783360 доларів США. Готівка знаходилась в опечатаних коробках з під взуття.

Вже після виявлення готівки, пасажирка заявила, що не знає звідки дані кошти в неї з’явилися.

Враховуючи, що пасажирка самостійно обрала для проходження митного контролю спрощену лінію «зелений коридор», засвідчивши цим, що переміщувані нею товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені заборони та обмеження, а по факту переміщувала валюту у сумі понад дозволені законодавством 10 тис євро, в її діях наявні ознаки порушення митних правил за ст.483 Митного кодексу України.

Наразі, Київською міською митницею ДФС складено протокол про порушення митних правил, валюту вилучено. Матеріали справи будуть передані до суду для винесення рішення.