Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

До уваги фізичних осіб – платників рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України!

20.12.2016

Головне управління ДФС у м. Києві звертає увагу, що відповідно до п. 254.1 ст. 254 Податкового кодексу України платниками рентної плати за користування радіочастотним ресурсом (далі – рентна плата) визначено загальних користувачів радіочастотного ресурсу України у розумінні Закону України "Про радіочастотний ресурс України".

При цьому, відповідно пунктів 257.2 - 257.3 ст.257 ПКУ обов’язок із обчислення та подання розрахунку податкових зобов’язань з рентної плати покладено на його платників.

Після затвердження наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015
№ 719 нової форми податкової декларації з рентної плати, вказана форма забезпечила можливість декларування зобов’язань з рентної плати для юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та фізичних осіб, які не зареєстровані як підприємці відповідно до ст. 55 Господарського кодексу України.

Таким чином, у фізичних осіб з’явилася можливість самостійного виконання передбаченого пп. 257.3.2 п.257.3 ст.257 ПКУ обов’язку із самостійного складання та подання податкових декларацій з рентної плати.

Нагадуємо, що згідно із п. 46.4 ст. 46 ПКУ, якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації збільшує або зменшує його податкові зобов’язання, всупереч нормам ПКУ з такого податку чи збору, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації та у разі необхідності може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації.