Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

За фактом виявлених митниками на борту пасажирського літака частин протитанкового ракетного комплексу порушено кримінальну справу

24.01.2017

Під час здійснення митного оформлення повітряного судна у багажному відсіку пасажирського літака, який готувався до польоту за маршрутом Київ – Тегеран (Іран), 19 січня цього року співробітники Київської міської митниці ДФС спільно з прикордонниками виявили 17 ящиків з товарами, документи на які митниці не надавались та про вміст яких не повідомлялось. Зі слів представника авіакомпанії, в ящиках знаходиться «технічна аптечка» на випадок ремонту літака.

Для встановлення вмісту ящиків, всі вони були зняті з борту повітряного судна та доставлені до зони митного контролю столичної митниці. Під час розпакування та відкриття вантажних місць митники виявили предмети, зовні схожі на частини військової зброї. При більш детальному огляді встановлено, що виявлені предмети можуть бути комплектуючими до протитанкових ракетних комплексів.

Згідно попереднього висновку експерта у галузі державного експертного контролю, предмети з трьох ящиків є складною переносною пусковою установкою, приладом наведення ракети, апаратурним блоком з механізмом пуску - всі предмети є складовими протитанкового ракетного комплексу «Фагот». Вказане технічне майно є товарами військового призначення та зброєю для ураження візуально спостережуваних нерухомих цілей.

Решта ящиків містили авіаційне майно, призначене для встановлення на військові літаки типу СУ-25, СУ-27, МиГ-23, МиГ-29, тобто і ці товари є товарами військового призначення.

Міжнародні передачі товарів військового призначення та зброї можуть здійснювати лише за наявності відповідних повноважень та дозволу  Державної служби експортного контролю України. Авіакомпанія, на борту якої виявили ці товари, таких повноважень та дозволів не мала.

За результатом направленого Київською міською митницею ДФС до Управління СБУ у м.Києві та Київській області повідомлення про кримінальне правопорушення, останніми порушено кримінальну справу за ч.2 ст.15 та ч.1 ст.201 Кримінального кодексу України.

В рамках кримінальної справи дані товари вилучені за протоколом огляду місця події.