Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

До уваги платників рентної плати !

18.05.2017

ГУ ДФС у м.Києві нагадує, що Законом України від 20.12.2016 року №1791-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення бюджетних надходжень у 2017 році» внесені зміни та викладені у нових розмірах ставки рентних платежів. Збільшені ставки застосовуються при обчисленні податкових зобовязань, що виникли з 01 січня 2017 року.

Граничними термінами подання податкової декларації та сплати податкових зобов’язань за І квартал 2017 року (для квартального звітного періоду) є 10 та 19 травня 2017 року відповідно. 

Наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2016 року №927 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з рентної плати» затверджено у новій редакції форму податкової декларації з рентної плати. За новою формою платники рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України вперше звітують за січень 2017 року, інші платники рентної плати – починаючи з І кварталу 2017 року.

Невід’ємною частиною податкової декларації є додатки (розрахунки). Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування, в тому числі: рентної плати за спеціальне використання води.

При цьому, розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води (далі – Розрахунок) додатка 5 Податкової декларації з рентної плати заповнюється платниками, які використовують обсяги води, отримані шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні користувачі), та використовують воду для потреб рибництва (далі – платник).

Заповнення рядка 6 Розрахунку платниками здійснюється із застосуванням Кодифікації водних об’єктів за типом водного об’єкта та напрямом використання води згідно з розділом ІХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) відповідно до додатка 16 до Декларації.

При декларуванні податкових зобов’язань з Рентної плати для кожного типу водного об’єкта, зазначеного у рядку 6 Розрахунку, відповідно до додатка 16 до Декларації складається окремий розрахунок.

Об’єкт оподаткування Рентної плати за кожним типом водного об’єкта обчислюється із урахуванням відсоткового співвідношення та відповідної ставки Рентної плати, визначеної відповідно до п.255.5 ст.255 Кодексу.

Методичні рекомендації щодо заповнення реквізитів розрахунку з рентної плати за спеціальне використання води викладені в листі ДФС України від 03.05.2017 року №11017/7/99-99-12-02-03-17 «Про позначення коду водного об’єкта»