Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Сергій Тупальський про «єдине вікно»: в Київській міській митниці ДФС колапсу не сталося

02.02.2018

Побоювання бізнесу, що зовнішньоекономічна діяльність зупиниться із запровадженням обов’язкового проходження державних видів контролю за принципом «єдиного вікна», не підтвердилися.

Коротко про результати за 1 лютого.

«За статистикою першого дня роботи в «єдиному вікні», в Київській міській митниці ДФС відсоток таких митних оформлень становить 52,7% від загальної кількості оформлених митних декларацій, тобто більше половини. А це лише перший день і потрібно враховувати, що значна кількість вантажів перетнули кордон до моменту введення обов’язкового застосування «єдиного вікна». Такі вантажі мають відмітки суміжних служб в «твердому вигляді»  - підкреслив виконуючий обов’язки начальника Київської міської митниці ДФС Сергій Тупальський.

В тому числі через «Єдине вікно» здійснювалось митне оформлення товарів, поданих за декларацією типу ЕА та товарів, що надходили залізничним видом транспорту.

Варто зазначити, що кількість оформлень за «мовчазною згодою» становить лише 3,6%. То ж можна вважати, що імпортовані товари проходять якісний контроль з боку Держпродспоживслужби та екологічних інспекцій.

По видах контролю в лідерах радіологічний та фітосанітарний контролі.

За словами очільника митниці перший день виявив проблемні питання технічного характеру. «Однак, більшість з них були вирішені в онлайн режимі адміністраторами ДФС»,- зазначив він.

«Після внесення ряду нормативних змін, зокрема 44 постановою КМУ від 31 січня цього року очікуємо доопрацьовання програмного забезпечення  та врегулювання решти питань, як технічного так і нормативного характеру», поділився своїми очікуваннями Сергій Тупальський. 

За підсумком першого дня можна впевнено сказати, що «Єдине вікно» в Київській міській митниці ДФС працює.