Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

У Києві викрито комунальне підприємство, яке постачало в столичні школи недоброякісні продукти харчування

05.04.2018

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури №9 викрили комунальне підприємство, посадові особи якого привласнювали державні кошти за рахунок постачання недоброякісних продуктів харчування в київські школи.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч.4 ст.191 КК України встановлено комунальне підприємство одного з районів столиці, службові особи якого, з метою отримання матеріальної вигоди, документально оформлювали придбання якісного масла, а фактично закуповували товар, виготовлений з неякісної сировини. При цьому, фігуранти здійснювали підміну документів на продукти харчування, зазначаючи в податковому обліку не тих постачальників, які були зазначені в первинних документах підприємства. За допомогою таких компаній, які використовувалися в ланцюгах постачання, здійснювалася націнка товару на 30-40%.

У зв’язку з тим, що вказане підприємство неодноразово ставало переможцем тендерів з організації шкільного харчування та на підставі рішень суду було проведено обшуки компанії-фігуранта та огляди низки столичних шкіл, до яких поставляли дані продукти, а також обшуки на підприємствах, що зазначені в ланцюгу постачання товарів.

За результатами проведених заходів було встановлено, що в шкільних їдальнях знаходиться масло з ознаками виробництва з недоброякісної сировини.

Експертиза вказаної продукції, проведена експертами по матеріалах ДП «Укрметртестстандарт», показала, що дана продукція не є маслом, так як вміст в ній немолочних жирів становить 93% від загального вмісту жирів, вміст транс - ізомерів олеїнової кислоти складає 4,5%, а вміст транс - ізомерів ненасичених жирних кислот становить більше 5%.

Протягом 2016-2017 років фігурантом було закуплено такого «масла» на суму більш, ніж 4 млн. грн., чим завдано збитків державним інтересам.

Розслідування кримінального провадження триває.