Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Столична фіскальна служба поновила проведення щотижневих семінарів з питань блокування податкових накладних

06.04.2018

Згідно з Постановою Кабінету міністрів України "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", яка вступила в дію 22 березня 2018 року, в Україні запрацювала нова система блокування податкових накладних, так звана «СМ КОР 2», яка значно відрізняється від тієї моделі, що діяла минулого року. Оскільки, порівняно з минулорічною системою блокування, новітня – зазнала принципових змін, а у представників бізнесу знову виникло багато запитань. Саме тому, Головним управлінням ДФС у м. Києві відновлено практику проведення щотижневих семінарів, на яких платникам податків надається інформаційна допомога в питаннях заблокованих податкових накладних та розрахунків коригування.    

Вчора, 5 квітня 2018 року відбувся перший з поновлених семінарів за напрямом функціонування СМ КОР на тему: «Актуальні питання щодо змін у процедурі призупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН», який продемонстрував дуже високу активність платників податків на стадії реєстрації на семінар. Безпосередню участь у заході взяли близько 150 представників суб’єктів господарювання.

Начальник Головного управління ДФС у м. Києві Людмила Демченко, разом з колегами розповіли присутнім про новації в системі блокування ПН/РК та нагадали алгоритм дій платника податків у разі зупинення реєстрації податкової накладної чи розрахунку коригування.

«Нові критерії блокування, які мали «спростити життя» представників реального бізнесу, насправді – залишили ряд відкритих питань. Наше спільне завдання і покликання таких зустрічей – зібрати та узагальнити їх, для можливості подальшого удосконалення системи», – зауважила начальник ГУ ДФС у м. Києві Людмила Демченко.

Заступник начальника ГУ ДФС у м. Києві Олена Крупнова зазначила, що раніше, податкова накладна проходила два етапи, першим з яких був «відсікаючий», якщо накладна не проходила цей етап, вона підлягала моніторингу. Наразі, нова система аналізу має чотири етапи: відсікаючий, контроль наявності ознак ризиковості платника податку, моніторинг відповідності показникам, яким визначається позитивна податкова історія платника та перевірка ризиковості здійснення операцій. Як і раніше, у разі зупинення реєстрації податкової накладної платник отримує квитанцію, що підтверджує цей факт. Утім її змістове наповнення уточнили та розширили. Наразі, квитанція містить порядковий номер, номенклатуру та код товару або послуги, зазначених в податкових накладних, реєстрація яких зупинена, а також, критерій ризиковості платника податку та/або критерій ризиковості здійснення операцій, на підставі якого зупинено реєстрацію податкових накладних.

Для розгляду максимальної кількості ситуацій із заблокованими податковими накладними, практичну частину семінару було значно розширено й загалом, тривалість заходу склала майже 3 години.

Слід зазначити, що значна кількість платників звертались з ситуаціями, пов’язаними з поданням розрахунків коригування. На ці, та пов’язані з ними питання надали відповіді та загалом, розповіли про цей напрям заступник начальника ГУ ДФС у м. Києві Ельвіра Пруднікова та начальник управління оподаткування юридичних осіб Олена Халицька.        

На численні питання платників практичного застосування нових критеріїв відповідали начальник управління відпрацювання ризикових суб’єктів господарювання та операцій Віталіна Чернишова, а також, заступник Голови комісії щодо прийняття рішень про реєстрацію чи відмову в реєстрації ПН/РК ГУ ДФС у м. Києві Сергій Тименко.

Всі питання представників бізнесу, які виходили за межі компетенції Головного управління ДФС у м. Києві, за підсумками семінару будуть узагальнені та передані до ДФС України.