Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

У Києві ліквідовано конвертаційний центр з обігом 200 млн. грн.

14.01.2019

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві ліквідували конвертцентр з обігом 200 млн. грн., який обслуговував компанії Києва, Донецької та Херсонської областей.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 КК України під процесуальним керівництвом прокуратури м. Києва було встановлено групу осіб, які, використовуючи підконтрольні компанії,надавали підприємствам реального сектору економіки послуги з конвертації грошових коштів із безготівкової форми в готівку, документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту.

Механізм конвертації діяв наступним чином: реально діючі підприємства перераховували безготівкові грошові кошти на рахунки спеціально для цього створених та підконтрольних фігурантам транзитних та/або фіктивних СГД, а також на розрахункові рахунки учасників транзитно-конвертаційної групи за нібито придбані товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги).

В подальшому частина грошових коштів знімалась кур’єром «конверту» готівкою з розрахункових рахунків підконтрольних компаній через каси банків та разом із підробленими первинними документами поверталась службовим особам СГД реального сектору економіки (замовникам) за винятком 10-12,5%, що слугували «винагородою» вказаній групі осіб за надання незаконних послуг.

Таким чином протягом 2017-2018 рр. було проконвертовано близько 200 млн. гривень.

На підставі ухвал суду проведено обшуки в м. Києві за місцями проживання фігурантів, в їх автомобілях, а також в офісних приміщеннях та інших приміщеннях, які ними використовувались. За результатами обшуку вилучено 9 тис. 546 доларів США, 370 євро, 119 тис. 720 грн. (в еквіваленті – 395 тис. 836 гривень) готівкою, печатки, кліше печаток та факсиміле підконтрольних компаній, їх первинну/бухгалтерську документацію, чорнові записи та комп’ютерну техніку.

Триває слідство.