Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Податковою міліцією м. Києва ліквідовано конвертцентр з обігом понад 300 млн. грн.

08.02.2019

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві під процесуальним керівництвом прокуратури міста припинили діяльність конвертаційного центру, через який протягом 2018 року було проконвертовано понад 300 млн. грн.

У рамках розслідування кримінального провадження за ч.5 ст. 27, ч.3 ст.212 КК України було встановлено групу осіб, яка надавала послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконних валових витрат та переведення безготівкових коштів у готівку.

Для реалізації злочинних намірів фігуранти створили низку підконтрольних фіктивних компаній, на рахунки яких підприємства – замовники перераховували у безготівковій формі грошові кошти в якості оплати за цінні папери, страхування, поворотну фінансову допомогу. Після цього грошові кошти перераховувались на поточні рахунки підконтрольних підприємств для подальшого зняття готівкою та передачі компаніям реального сектору економіки за вирахуванням 3,5-4%, які слугували винагородою за незаконні послуги, разом із підробленими первинними документами.

Таким чином через компанії, які входили до складу «конверту» протягом 2018 рр. було проконвертовано  понад 300 млн. грн.

За результатами обшуків, проведених в офісних приміщеннях, за місцями проживання і автомобілях фігурантів центру вилучено грошові кошти в національній та іноземній валюті в еквіваленті понад 240 тис. грн., 243 печатки, 3 ноутбуки, 8 мобільних телефонів, 4 флеш-накопичувачі, 2 жорстких диски, 24 банківські картки, грошові чеки, бухгалтерську документацію та чорнові записи.

Триває слідство.