Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Конвертаційний центр з обігом понад 400 млн. грн. ліквідовано в Києві

27.03.2019

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві припинили незаконну діяльність конвертаційного центру, через який протягом 2018-2019 рр. було проконвертовано понад 400 млн. грн.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України під процесуальним керівництвом прокуратури міста було встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки послуги з конвертації грошових коштів із безготівкової форми у готівку, документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту.

Для прикриття протиправної діяльності фігуранти використовували спеціально створені фіктивні підприємства, оформлені на підставних осіб.

На рахунки таких компаній замовники конвертації перераховували кошти нібито за придбані товари чи надані послуги. Фігуранти знімали ці кошти з банківських рахунків підконтрольних підприємств начебто для подальшої купівлі ТМЦ (пісок, щебінь, будівельні матеріали) за готівку, а насправді повертали «клієнтам» (за винятком 12-14%, що слугували винагородою зловмисникам за надані незаконні послуги) разом із підробленими первинними документами.

Таким чином протягом 2018-2019 рр. було проконвертовано понад 400 млн. грн.

За результатами обшуків, проведених в офісних приміщеннях, за місцями проживання та в транспортних засобах фігурантів вилучено більше 2,3 млн. грн. готівкою, печатки фіктивних СГД, чекові книжки, фінансово-господарські документи фіктивних компаній, комп’ютерну техніку, мобільні телефони та ін.

Триває слідство.