Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Конвертцентр, який отримував готівку від схеми необлікованого продажу цигарок, ліквідовано у Києві

16.04.2019

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві спільно із працівниками Генеральної прокуратури України припинили діяльність конвертаційного центру з оборотом близько 280 млн. грн., який отримував готівку від схеми необлікованого продажу цигарок у столиці.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч.5 ст.191, ч.2 ст.205, ч.3 ст.212 та ч.2 ст.364 КК України було встановлено організовану групу осіб, які надавали послуги з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку підприємствам реального сектору економіки.

Для прикриття незаконної діяльності фігуранти створили низку підконтрольних компаній, на рахунки яких підприємства реального сектору економіки перераховували кошти нібито за придбані товари, формуючи таким чином податковий кредит з ПДВ. Взамін «клієнти» отримували від фігурантів готівку, за винятком певного відсотка від проконвертованої суми, який слугував винагородою за надані незаконні послуги.

При цьому, фігуранти отримували готівку від схеми необлікованого продажу сигарет, для організації якої створили та залучили низку підконтрольних компаній (у т.ч. транзитно-конвертаційну та компанії роздрібної торгівлі, які, відповідно, були власниками РРО та ін.).

Від імені транзитно-конвертаційної компанії у виробників цигарок закуповувались тютюнові вироби, які у подальшому перевозились на ліцензійні склади, орендовані спеціально створеними для цього підконтрольними компаніями. На складах здійснювалося формування замовлень на кожну торгівельну точку, після чого ці замовлення доставляли до місць реалізації.

Продавали тютюнові вироби через відому мережу реалізації товарів, яка налічує близько 400 об’єктів по м. Києву, проводячи операції через електронну систему РРО. При цьому в кінці робочої зміни через централізовану бухгалтерію здійснювалось втручання до пам’яті РРО та відображалася лише десята частина реального доходу від продажу тютюнових виробів. Після цього до центрального серверу ДФС направлялися відомості про виторги, занижені у 10 разів. Необліковану готівку під охороною приватної фірми звозили до тіньового офісу КЦ, де проводили її неофіційний облік, сортування та підготовку для передачі замовникам, а документально відображали продаж сигарет в адресу підконтрольних фігурантам компаній та підприємствам реального сектору економіки.

Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів протягом 2016-2018 років із використанням реквізитів транзитно-конвертаційних підприємств склав близько 280 млн. грн.

За результатами обшуків, проведених в офісних, складських приміщеннях, за місцями зберігання готівки та за місцями реалізації цигарок з незаконного обігу вилучено готівку, печатки транзитних підприємств, чорнові записи, первинні бухгалтерські документи, комп’ютерну техніку, тощо.

Триває слідство.

Фотоматеріали по темі

1/1
  • Конвертцентр, який отримував готівку від схеми необлікованого продажу цигарок, ліквідовано у Києві