Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

За охорону інтелектуальної власності доведеться більше платити

08.07.2019

Головне управління ДФС у м. Києві повідомляє, що Кабінетом Міністрів України ухвалено зміни до порядку та розмірів сплати зборів за реєстрацію об’єктів інтелектуальної власності. Зокрема, оновлено постанови КМУ «Про державну реєстрацію авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір» від 27.12.2001 р. № 1756 та «Про затвердження Порядку сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкт інтелектуальної власності» від 23.12.2004 р. № 1716.

Відтепер підвищено збір, який сплачують за підготовку до державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір. Тобто, якщо раніше за підготовку до держреєстрації фізична особа сплачувала 55,25 грн, а юридична – 161,50 грн, то тепер ця сума становить 255 та 510 грн відповідно.

Зросли розміри зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, а саме на подання, скажімо, подання заявки на винахід чи корисну модель, клопотання про поновлення дії міжнародної заявки на винахід в Україні тощо. Також збільшено річний збір за підтримання чинності патенту на винахід. Досі за 5 років дії патенту збір становив 2100, а надалі складатиме 4300 грн.

Метою цих змін є оновлення та осучаснення рівня зборів, який, у свою чергу, дасть додатковий ресурс для вдосконалення, модернізації та підвищення рівня функціонування системи охорони прав інтелектуальної власності.