Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Конвертаційний центр, через який було проконвертовано понад 250 млн. грн., ліквідовано у Києві

17.07.2019

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві припинили діяльність конвертаційного центру, через який протягом 2018 – 2019 років було проконвертованобільше 250 млн. грн.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212, ч.2 ст.205 КК під процесуальним керівництвом прокуратури м. Києва було встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки послуги щодо переведення грошових коштів із безготівкової форми у готівку,документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту.

У своїй незаконній діяльності фігуранти використовували реквізити спеціально створених підконтрольних транзитно-конвертаційних підприємств, на рахунки яких СГД реального сектору економіки (замовники конвертації), у т.ч. ті, які були учасниками тендерних закупівель,перераховували безготівкові кошти у вигляді оплати за ТМЦ (роботи, товари, послуги). В свою чергу, податковий кредит транзитно-конвертаційних СГД формувався від групи підприємств, які займаються виробництвом та оптовою реалізацією будівельних матеріалів та СГД-імпортерів, які здійснюють реалізацію ТМЦ (будівельних матеріалів та імпортованих автотранспортних засобів) за готівку.

Із рахунків підконтрольних підприємств організатори знімали отримані кошти готівкою, яку у подальшому повертали замовникам конвертації за винятком певних відсотків від проконвертованої суми, які слугували винагородою вказаній групі осіб за надання незаконних послуг.

Таким чином протягом 2018-2019 рр. було проконвертовано більше 250 млн. грн.

За результатами санкціонованих обшуків вилучено партію готівки в національній та іноземній валюті в еквіваленті більше4,6 млн. грн., печатки та штампи підприємств-нерезидентів, підприємств реального сектору економіки та підприємств з ознаками фіктивності, кліше з підписами, бухгалтерські документи та чорнові записи, що підтверджують злочинну діяльність, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації, пристрій для відстрілу та набої до нього.

Триває слідство.