Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві припинили діяльність центру мінімізації митних платежів, через який протягом 2018 – 2019 рр. було проведено операцій на 250 млн. грн.

24.07.2019

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві припинили діяльність центру мінімізації митних платежів, через який протягом 2018 – 2019 рр. було проведено операцій на 250 млн. грн.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України було встановлено групу осіб, які надавали столичним підприємцям послуги щодо мінімізації митних платежів під час імпорту в Україну косметичних товарів.

Для прикриття своєї незаконної діяльності фігуранти створили групу підприємств-імпортерів, ФОП (платників єдиного податку).

У подальшому на замовлення «клієнтів» – фізичних осіб-підприємців, власників роздрібних торгівельних мереж, які здійснюють торгівлю косметичним засобами (власників салонів краси, шоурумів та інших об’єктів) фігуранти укладали зовнішньоекономічні контракти між підконтрольними імпортерами та компаніями із Китаю, країн ЄС та Південної Кореї на поставку певного виду косметичних засобів.

При цьому для розмитнення вказаних товарів зловмисники використовували підроблені документи (інвойси, контракти, CMR та ін.) із недостовірними відомостями щодо вартості, кількості та асортименту імпортованих ТМЦ, які спеціально виготовляли від імені підконтрольної компанії-нерезидента для мінімізації сплати митних платежів. У підроблених документах вартість товарів занижувалась в середньому у 8 разів.

Розмитнену таким чином продукцію «документально» реалізовували в адресу підконтрольних транзитних СГД, а фактично передавали замовникам, які продавали її за готівку без відображення в бухгалтерському та податковому обліку.

Загальний обсяг операцій, проведених через підприємства, які входили до центру мінімізації митних платежів, за 2018-2019 роки склав понад 250 млн грн.

За результатами санкціонованих обшуків, проведених в офісних,складських та виробничих приміщеннях, а також за місцями проживання фігурантів,із незаконного обігу вилучено грошові кошти в національній та іноземній валюті в еквіваленті майже 2 млн. грн., золоті зливки вартістю 124 тис. грн., печатки підконтрольних СГД, у т.ч. нерезидентів, фінансово-господарські документи, чорнові записи та електронні носії інформації.

Триває слідство.

Фотоматеріали по темі

1/1
  • У Києві ліквідовано центр мінімізації митних платежів, через який було проведено операцій на 250 млн. грн.