Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Фізичні особи які провадять незалежну професійну діяльність, та стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення, подають декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного року

22.08.2019

Головне управління ДФС у м. Києві нагадує, що чинним законодавством не передбачено особливих термінів подання декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) фізичними особами, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення незалежної професійної діяльності.

Тобто, фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, у разі її припинення, подає податкову декларацію за результатами звітного року до 01 травня року, що настає за звітним.

Такий порядок передбачений п.178.4 ст.178 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), згідно якого фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб.

Податкові декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, подаються до 1 травня року, що настає за звітним (пп.49.18.4 п.49.18 ст.49 ПКУ).

З огляду на вищезазначене, податкова декларація подана у термін, відмінний ніж за «календарний рік» вважається неподаною, оскільки фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не подають податкові декларації за інші звітні періоди ніж звітний рік.

У разі отримання відмови контролюючого органу у прийнятті податкової декларації, платник податків має право подати нову податкову декларацію.