Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

У столиці ліквідовано конвертаційний центр, організований групою киян, через який було проконвертовано понад 120 млн. грн.

29.08.2019

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС ум. Києві під процесуальним керівництвом прокуратури м. Києва припинили діяльність конвертаційного центру, обіг коштів якого протягом 2018-2019 рр. склав понад 120 млн. грн.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч.5 ст.27, ч.1 ст. 205, ч.3 ст.212 КК України було встановлено групу жителів столиці, які надавали підприємствам реального сектору економіки незаконні послуги з переведення безготівкових коштів у готівку, документального прикриття безтоварних операцій та формування незаконного податкового кредиту.

Для прикриття своєї протиправної діяльності фігуранти зареєстрували та/або придбали корпоративні права низки транзитно-конвертаційних СГД, на рахунки яких підприємства реального сектору економіки перераховували кошти нібито за придбані товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги).

У подальшому, частину грошових коштів фігуранти знімали готівкою з розрахункових рахунків.

Отриману готівку, за винятком 12%, що слугували винагородою вказаній групі осіб за надання незаконних послуг, разом із підробленими первинними документами, передавали службовим особам реально діючих компаній, які замовляли вказані послуги.

Таким чином протягом 2018-2019 рр. було проконвертовано понад 120 млн. грн.

На підставі ухвал суду проведено обшуки в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів. За результатами обшуків з незаконного обігу вилучено та передано на зберігання грошові кошти в національній та іноземній валюті в еквіваленті 611 тис. гривень, чорнові записи, фінансово-господарські та бухгалтерські документи, 40 печаток підконтрольних підприємств з ознаками фіктивності, а також електронні носії інформації та комп’ютерну техніку.

Триває слідство.

Фотоматеріали по темі

1/1
  • У столиці ліквідовано конвертаційний центр, організований групою киян, через який було проконвертовано понад 120 млн. грн.