Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

У Києві ліквідовано центр мінімізації митних платежів, через який в Україну імпортували брендове взуття за заниженою митною вартістю. Вилучено товарів на 100 млн. грн.

03.01.2020

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві в рамках операції «Рубіж» ліквідували центр мінімізації митних платежів, через який протягом 2018 - 2019 років в Україну імпортували брендове взуття за заниженою митною вартістю.

В рамках розслідування кримінального провадження одразу за декількома статтями Кримінального кодексу України було встановлено групу осіб, які надавали компаніям реального сектору економіки послуги щодо ввезення в Україну брендового взуття та аксесуарів за заниженою митною вартістю та ухилення від сплати митних платежів.

Для здійснення злочинної діяльності фігуранти створили групу підконтрольних компаній та компанію-нерезидента, між якими уклали зовнішньоекономічні контракти, а також групу підконтрольних ФОП.

У подальшому в Україну імпортувалось оригінальне взуття та аксесуари відомих брендів із Польщі, Італії, Німеччини, яке розмитнювалось за заниженою митною вартістю. Для цього фігуранти подавали до митниці документи, в яких зазначали ціни товару на рівні індикативу, без зазначення бренду та фактичної номенклатури. Внаслідок таких дій митна вартість товарів занижувалась у 10 та більше разів.

Імпортовану продукцію відвантажували фізичним особам-підприємцям, які здійснюють роздрібну торгівлю брендовими товарами через торгові центри та мережу Інтернет. При цьому документально реалізація товару відображалась в адресу підконтрольних ФОП, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

За результатами санкціонованих обшуків, проведених в офісних, складських приміщеннях, за місцями проживання фігурантів та в магазинах, через які здійснювалась реалізація товарів, з незаконного обігу вилучено необліковану готівку в національній та іноземній валюті в загальному  еквіваленті 3 млн. 168 тис. гривень., 35 тис. 643 пари взуття, ввезеного в Україну за заниженою митною вартістю, на суму близько 100 млн. грн., а також печатки, чорнові записи, документи господарської діяльності, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку, тощо.

Триває слідство.

Фотоматеріали по темі

1/1
  • У Києві ліквідовано центр мінімізації митних платежів, через який в Україну імпортували брендове взуття за заниженою митною вартістю. Вилучено товарів на 100 млн. грн.