Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

У Києві понад 10 тисяч підприємств нараховують заробітну плату нижче мінімального рівня

23.11.2012

«Таким чином майже 40 тисяч столичних найманих працівників не отримують належного соціального захисту, а бюджет втрачає значну суму податку на доходи фізичних осіб. Для працівників податкових органів – це вказує на виплату «сірих» зарплат, тобто на їх виплату у так званих «конвертах», – зауважила Голова ДПС у м. Києві Ірина Носачова. 

За даними органів статистики розмір середньої зарплатні у м. Києві складає понад 4,5 тисячі гривень, що у 4 рази вище мінімальної. З 1 жовтня 2012 року розмір мінімальної заробітної плати було встановлено на рівні 1118 гривень.

За словами керівника податкової служби столиці, найбільше рівень заробітної плати мінімізують підприємства торгівлі, сфери послуг, громадського харчування та транспорту. Насамперед це пов’язано зі значними обсягами готівкових розрахунків у цих сферах господарської діяльності. «В подібних галузях податківці виявляють значні порушення законодавства про працю та фіксують виплату «тіньової» зарплати. Податкова служба міста Києва не залишається осторонь цих зловживань, тому на кожен подібний «сигнал», відбувається швидке реагування, згідно наданих повноважень», – зазначає Ірина Носачова.

Нагадаємо, виплата заробітної плати «у конверті» - це грубе порушення трудового та податкового законодавства, за яке статтями 172 – 175 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність службових осіб.

Загалом з початку року, до районних відділів столичної податкової міліції було передано 636 матеріалів по підприємствах, які порушили законодавство про працю, порушено 57 кримінальних справ. Серед вказаних підприємств 378 суб’єктів господарської діяльності підвищили рівень виплати заробітної плати працівникам, до бюджету надійшло 2,7 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб.