Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Суд визнав дії столичних податківців правомірними та зобов’язав киянку, яка продала за 100 грн. позашляховик Lexus, сплатити податок до бюджету

22.01.2013

Впродовж минулого року податківці столиці неодноразово виявляли факти продажу відверто недешевих автомобілів за символічну ціну, будь то 1000, 500 або навіть 100 гривень. Таким чином, колишні власники «залізних коней» намагались «нагріти» державу, зменшуючи до «непристойної» суму сплати податку на доходи фізичних осіб.         

До «поля зору» фахівців податкової служби потрапила мешканка столиці, яка продала власний автомобіль «Lexus LX-470» (2005 року випуску) за 100 гривень, при цьому не сплативши в бюджет жодної копійки податку. Встановивши реальну вартість автомобіля – 266 тисяч гривень (згідно акту експертної оцінки), податківці додатково нарахували до сплати в бюджет майже 40 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб та штрафних санкцій.

Проте, жінка, не погодившись з податковими донарахуваннями, звернулась до суду з позовом про визнання протиправними дії податківців, оскільки, за її переконаннями, автомобіль продавався за договірною ціною, яка не має мінімальної межі і не залежить від експертної оцінки.

Розглянувши матеріали справи, Окружний адміністративний суд м. Києва визнав дії працівників податкової служби правомірними та повністю відмовив громадянці у задоволенні її позовних вимог. Зокрема суд визнав, що ринкова вартість - це вартість авто, визначена актом експертної оцінки в сумі 266 тисяч гривень (а не 100 гривень згідно біржової угоди), так як поняття дійсної вартості, що вживається у судовій практиці, за своїм змістом і числовим значенням рівнозначне поняттю ринкової вартості.

Нагадуємо, з 1 січня 2013 року скасовано податок від продажу або обміну одного автомобіля й введено податок на доходи від продажу або обміну двох і більше автомобілів у розмірі 5%.