Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви за потрібне, поряд із використанням діючого номера Контакт-центру ДФС, мати можливість звернення через номери мобільних операторів Лайф, Київстар та МТС-Україна?

ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ

22.08.2012

За якими ставками розраховується земельний податок у 2015 році?

Відповідь: Оскільки з 2015 року земельний податок віднесено до місцевих податків і зборів, місцеві ради відповідно вимог підпункту 12.3.4. пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України повинні прийняти Рішення про встановлення місцевих податків та зборів, які офіційно оприлюднюються відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

У разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів до прийняття рішення податки справляються виходячи з норм Податкового кодексу України із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю.

Таким чином, у 2015 році справляння земельного податку буде здійснюватись по ставках, які діяли у 2014 році.

Чи повинні сплачувати земельний податок релігійні організації України за земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель та надавати податкову декларацію на 2015 рік?

Відповідь: Відповідно внесених змін до статті 283 «Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком» Податкового кодексу України з 01.01.2015 року не сплачується земельний податок за земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

Хто має право на пільги з земельного податку у 2015 році?

Відповідь: Актуальним є питання пільгового оподаткування земельними ділянками, оскільки з 1 січня 2015 року суттєво скорочено перелік пільг по земельному податку, в тому числі і для закладів, установ та організацій, спеціалізованих санаторіїв для реабілітації хворих, військових формувань, утворених відповідно до законів України, Збройних Сил України та Державної прикордонної служби України, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

У переліку пільг по земельному податку для юридичних осіб залишились лише громадські організації інвалідів України, їх санаторно-курортні, оздоровчі заклади, реабілітаційні установи, засновані ними підприємства та організації при дотриманні відповідних критеріїв, а також бази олімпійської та параолімпійської підготовки і суб’єкти космічної діяльності – за переліками, затвердженими Кабінетом Міністрів України

Чи правомірне у 2015 році застосування до бази оподаткування земельного податку та орендної плати за землю (нормативно грошової оцінки, яка діяла у 2014 році) коефіцієнта 1,249 ?

Відповідь: Правомірно, оскільки за інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2014 рік становить 124,9 відсотків.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який  індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, розрахований відповідно до вимог пункту 289.2 статті 289 Податкового кодексу України, і станом на 01 січня 2015 року складає 1,249.

Який граничний строк подання податкової декларації з плати за землю на 2015 рік?

Відповідь: Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

У 2015 році податкова декларація з плати за землю подається за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 року №865 «Про затвердження форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)»

Які зміни внесено в частині плати за землю?

Відповідь:  Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни, зокрема, в частині плати за землю.

Зауважимо, що в розділі ХІІ «Податок на майно» статті 265 Податкового кодексу України визначено склад податку на майно, а саме: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортний податок та плата за землю.

Відповідно до статті 286 Податкового кодексу України  платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Також платник плати за землю має право подавати щомісячну звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця. що настає за звітним.

За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

У разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулись такі зміни.

Який коєфіцієнт індексація грошової оцінки земель встановлено у 2015 році?

Відповідь: За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2014 рік становив 124,9%.

Враховуючи це, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на якій індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, розрахований відповідно до пункту 289.2 статті 289 Податкового кодексу України, станом на 1 січня 2015 року становить 1,249.