Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Митниця: від фіскального тиску до здорової співпраці з громадськістю

21.10.2015

Про своє бачення відходу від так званої «агресивної» фіскальної діяльності митниці до забезпечення обґрунтованого розрахунку митних платежів по відношенню до реальної вартості товару йшлося під час зустрічі очільника Київської міської митниці ДФС Ігоря Піковського з бізнесом, що відбулась за ініціативи Громадської ради Головного управління ДФС у м. Києві та пройшла за участі Голови ДФС Романа Насірова, начальника Головного управління ДФС у м. Києві Людмили Демченко та народного депутата України Тетяни Острікової.

Під час заходу керівник митниці презентував результати роботи очолюваної установи та нові підходи у роботі митниці, перші зрушення на шляху до зміни обличчя митниці.

За словами Ігоря Олександровича, в рамках процесів євроінтеграції України, одним із ключових завдань стає успішна інтеграція у процеси міжнародної торгівлі. Стратегічною метою для досягнення результатів в цьому напрямку, є впровадження загальноприйнятих в Європі методів та способів виконання митних процедур, які неможливо реалізувати без забезпечення належної митної безпеки, захисту прав суб’єктів ЗЕД, фіскальної складової та боротьби з корупцією.

«Коли ми говоримо про безпеку та захист, під цим поняттям варто розуміти саме митну безпеку, експортний контроль та ефективний захист прав інтелектуальної власності», - деталізував Ігор Піковський.

Для забезпечення функціонування митної безпеки, ми повинні постійно підтримувати належний міжнародний обмін інформацією, вдосконалювати автоматизований аналіз ризиків та сучасні технічні засоби.

Що ж стосується експортного контролю, то в розрізі діяльності митниці це мають бути: по-перше, безпаперова взаємодія з контролюючими органами та експортерами; по-друге, надання митниці повноважень на прийняття рішень; по-третє, професійні кадри. Нажаль, сучасний експортний контроль здійснюється на основі власного досвіду та знань співробітників. «А має бути он-лайн взаємодія з контролюючими органами та чіткі профілі ризиків щодо експортного контролю», - повідомив кінцеву мету Ігор Олександрович.

Зупинився керівник і на особистому баченні побудови ефективного захисту прав інтелектуальної власності. Необхідність створення в Україні надійної системи захисту права інтелектуальної власності обумовлена вимогами ХХІ століття. Проголошений Україною курс на інтеграцію до Європейського Союзу потребує забезпечення захисту прав на об’єкти авторських і суміжних прав та об’єкти промислової власності на такому рівні, який вже давно існує в економічно розвинених країнах.

На думку Ігоря Піковського, задля безперебійної роботи цього механізму митниці потрібні чотири основних аспекти: дієва взаємодія з правовласниками, електронний реєстр прав інтелектуальної власності, обов’язкове застосування інструментів Всесвітньої митної організації і участь у спільних операціях, які вона проводить та, знову таки,  залучення до роботи професійних кадрів.

Перші кроки на цьому напрямку вже зроблені, реформування, яке покращить систему захисту прав інтелектуальної власності, буде продовжено», - пообіцяв громадськості Ігор Олександрович.

Не оминув увагою керівник в своєму виступі і нагальне питання боротьби з корупцією. «Апріорі там, де протягом здійснення митного оформлення мінімізовано контакти чиновника та приватного бізнесу, там автоматично виникає менше можливостей для корупції. Так, це довгий і складний шлях, але вже зараз ми робимо значні успіхи щодо подолання корупції на митниці та одним з наступних кроків буде створення Регіонального моніторингового центру», - зазначив очільник. За його словами, цей підрозділ матиме змогу у режимі реального часу спостерігати за процесами митного оформлення в митниці та проводити моніторинг таких важливих напрямів як митний контроль та митне оформлення, боротьба з контрабандою та митними правопорушеннями, здійснювати управління ризиками, статистичний аналіз тощо. Такий центр дасть змогу відстежувати проблемні моменти, які можуть виникнути в ході митного оформлення та оперативно на них реагувати.

Підсумовуючи свій виступ, Ігор Піковський закликав Громадську раду Головного управління ДФС у м. Києві та бізнес до співпраці на шляху впровадження митних реформ.

«Українська митниця має бути реформована прозоро та ефективно у взаємодії держави, бізнесу та експертної спільноти», - завершив свій виступ Ігор Олександрович.

Під час заходу присутні обговорили ряд нагальних питань, що виникають при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності. Перед поважними гостями та керівником столичної митниці громадськість та бізнес підняли ряд гострих питань щодо подальшого реформування фіскального відомства, акцентували увагу чиновників на необхідності застосування митного аудиту, як однієї з форм митного контролю та недоцільності позбавлення митниць та митних постів статусу юридичної особи. Голова фіскального відомства Роман Насіров пообіцяв, що підняті Громадською радою ГУ ДФС у м. Києві питання, будуть враховані при реформуванні Державної фіскальної служби.